France’s fashion tv said to eye Dubai venture

Fransa'nın fashion tv'si Dubai girişimine göz kulak olduğunu söyledi

Yayıncı moda stüdyosu, restoran ve VIP salonunu Şubat ortasında lanse edecek

Fransız merkezli yayıncı fashion tv, Pazar günü Dubai'de bir restoran ve bar açma planlarını duyurdu.

fashion tv başkanı Michel Adam Dubai günlük Gulf News tarafından yayınlanan yorumlarda, Boulevard Jumeirah Emirates Towers'daki Studio F'nin gündüz moda stüdyosu, akşamın erken saatlerinde restoran ve bar ve gece geç saatlerde VIP salonu olacağını söyledi.

600 kişilik salonun üst katta yer alacağı ve şubat ortasında açılacağı belirtildi.

Adam şunları söyledi: “fashion tv'nin karanlık sonrası enerjisini Emirates'e Studio F şeklinde getirme fırsatından dolayı çok heyecanlıyım.”

“Dubai ve Abu Dabi'deki önceki etkinliklerimizi deneyimlediğimiz için buradaki pazarın artık bizim için hazır olduğunu hissediyorum. Dubai lüksün, modanın ve tarzın doğal evi ve fashion tv'nin burada yeni bir yuvası olması çok yakışıyor.”

30 adet yüksek çözünürlüklü kamera ile stüdyonun, dünya çapındaki 500 milyon fashion tv izleyicisine şirket içi pist etkinliklerinin ve partilerinin canlı uydu ve Youtube yayınlarını yayınlayabileceklerini de sözlerine ekledi.

2011 yılında Dubai, dünyanın ilk Moda Oteli'nin yeri olarak seçildi ve daha fazlası dünyanın dört bir yanındaki önemli moda şehirlerinde izlenecek.

fashion tv, BAE'nin Al Habtoor Grubu ile beş yıldızlı otel inşa etmek için bir anlaşma imzaladığını söyledi, ancak daha fazla ayrıntı açıklanmadı.

fashion tv o sırada yaptığı açıklamada, otelin 30 katlı olarak ayarlandığını ve dış cephesinin 100 metrelik bir LED ekran kullanarak en son fashion tv olaylarını yayınlayan bir projeksiyon göstereceğini söyledi.

200 odası en son aydınlatma ve ses-video teknolojileri ile donatılacak ve otel ayrıca çok çeşitli restoranlar, barlar, salonlar, gece kulüpleri, kaplıcalar ve sinemalar ile moda temalı odalara sahip olacak.

Avrupa'nın moda başkenti Paris'te faaliyete geçen fashion tv'nin ilk stratejisi, moda yayıncılığı sektöründe küresel bir hakimiyet elde etmekti.

Bugün, yayıncı dünya çapında 350 milyondan fazla haneye ulaşıyor.

Image 0